Język Polski English language auf Deutsch Espagniol Francais
APARTAMENT       GRAN ALACANT       GALERIA       JAK DOJECHAĆ?       CENNIK

GRAN ALACANT

Gran Alacant jest spokojną nadmorską miejscowością, położoną na wybrzeżu Costa Blanca 12 km na południe od Alicante, 5 km od ładnej turystycznej miejscowości Santa Pola i zaledwie 8 km od międzynarodowego lotniska Alicante.

Gran Alacant leży bezpośrednio nad morzem, przy urokliwej piaszczystej plaży Carabassi, która od wielu lat chwali się błękitną flagą czystości. Do plaży przylega szeroki pasm wydm z tropikalną roślinnością, objętą ochroną przyrody i stanowiącą część tzw. El Paraje Natural Municipal Clot de Galvany.

Park przyrody oddziela na północy Gran Alacant od Arenales del Sol, kurortu, który w sezonie tętni życiem i oferuje wszelkie typowe dla turystycznych miejsc atrakcje. Obie miejscowości są połączone piękną, ocienioną palmami nadmorską promenadą, ulubionym miejscem popołudniowych i wieczornych spacerów; a przejście z jednej miejscowości do drugiej zajmuje około 40 minut.


W kierunku południowym, nad morzem, wzdłuż wysokiego klifu, prowadzi droga rowerowa, którą po 5 km dojedziemy do znanej turystycznej miejscowości Santa Pola. Gran Alacant to przede wszystkim słońce i ciepłe morze, ale prócz tego można tu wypożyczyć kajaki, uprawiać kitesurfing, windsurfing, a także paragliding z wysokiego skalistego klifu , jeździć na rolkach po nadmorskiej promenadzie lub rowerem wzdłuż skalistego klifu w kierunku Santa Poli. Na plaży i w jej pobliżu znajdziemy bary i restauracje z kuchnią hiszpańską i międzynarodową; w czwartki w Gran Alacant odbywa się jarmark.


W bliskiej okolicy, niedaleko Santa Poli możemy podziwiać słone jeziora i brodzące w nich różowe flamingi, a pobliskie Elche zachwyca gajem palmowym, największym skupiskiem palm w Europie, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przy wjeździe do Gran Alacant znajduje się centrum handlowe z licznymi restauracjami i sklepami m.in. Mercadona, Lidl, Consum.

Gran Alacant jest bardzo dobrze skomunikowane z pobliskimi Alicante, Arenales, Altet i Santa Polą. Natomiast lokalny autobus obsługujący trasę Alicante-Santa Pola pozwala zwiedzić obie te miejscowości; kursuje zwykle co 30 min., a bilet w cenie 1,50€ (w weekendy 1,70€) kupuje się u kierowcy, szczegółowe informacje uzyskamy klikając na stronę poniżej.

http://www.autocaresbaile.es/en/routes/summer-timetables/alicante-santa-pola-route/alicante-gran-alacant

Również na lotnisko dojedziemy z Gran Alacant bezpośrednim autobusem.
Koszt przejazdu w cenie 1,50€, należy sprawdzić rozkład, ponieważ autobusy nie kursują przez cały dzień, szczegóły w linku poniżej:

http://www.autocaresbaile.es/en/routes/summer-timetables/santa-pola-airport-route

Spain-holiday.com